poniedziałek, 15 października 2012

Eva Simons

Eva Simons holenderska artystka spod znaku pop i electronic dance. Obecnie zdobywa coraz większą popularność za sprawą przebojowego singla „Silly Boy”.

Urodziła się w 1984 roku w niezwykle muzykalnej rodzinie. Jej dziadek grał na akordeonie, ojciec na fortepianie, ojczym był trębaczem, a matka była wokalistką, specjalizującą się w chórkach u gwiazd, jak choćby The Supremes. Nic więc dziwnego, że mała Eva już w wieku dwóch lat siadała do pianina. Dwa lata później brała już regularne lekcje gry na tym instrumencie. W wieku dwunastu lat skomponowała swoją pierwszą piosenkę.

Cztery lata później pracowała już jako profesjonalna producentka przy takich programach, jak Logic, czy Pro Tools. Jej całe Zycie inspirowała i napędzała muzyka. W niej też odzwierciedlała ważne momenty swego życia, jak choćby śmierć jej ukochanego psa, czy kolejne zakończone związki miłosne. Im bardziej żyła muzyką, tym silniej nienawidziła szkoły, w której lekcje muzyki odbywały się tylko raz na tydzień. A to było dla niej zdecydowanie za mało! Zdecydowała się więc na przeprowadzkę do Amsterdamu i rozpoczęcie nauki w tamtejszym konserwatorium. Studiowała muzykę World, potem jazz i wreszcie pop.Zadebiutowała w 2004 roku, po wygraniu krajowego konkursu Popstars, razem z żeńską grupą Raffish. Udało się im wydać jedną płytę „How Raffish Are You?”, a dwa lata później formacja była już historią. W 2007 roku obroniła dyplom w konserwatorium. W następnym roku miała już na koncie napisane piosenki dla innych artystów. W między czasie zdobywała doświadczenie jako wokalistka w chórkach i produkując jingle.

W 2009 roku decydowała się na rozpoczęcie solowej kariery. Wzięła udział w holenderskiej edycji „Dancing With the Stars” oraz „X Factor” . W maju wydała też swój pierwszy singiel „Silly Boy”, obecnie zjednujący sobie w sieci coraz większą rzeszę fanów. Kompozycja utrzymana jest w stylistyce electro pop. Piosenka swoją premierę miała na początku września, wpierw w Niemczech, potem w USA i Europie kontynentalnej.

Chciałam Wam jeszcze pokazać teledysk do piosenki This is love, której słucham całymi dniami. Eva ma niesamowity głos!


Kojarzycie tą artystkę? Lubicie ją? 

Miłego dnia!

8 komentarzy:

 1. Nie kojarzę tej kobiety, ale głos ma fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja też jak blaubeere nie znam ..;D
  nowy adres bloga, zapraszam :) http://moments-of-happinesss.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. nawet nie wiedziałam że ona jest holenderką.
  ogólnie jest śliczna. była nawet w klubie pod Opolem i dawała czadu ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. nie znałam, ale już znam! ;-)

  OdpowiedzUsuń