wtorek, 8 stycznia 2013

Miłość jest euforią

Żadna wielka miłość nie umiera do końca. Możemy do niej strzelać z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc, ale ona jest sprytniejsza - wie, jak przeżyć. Potrafi znaleźć sobie drogę do wolności i zaskoczyć nas, pojawiając się, kiedy jesteśmy już cholernie pewni, że umarła, albo, że przynajmniej leży bezpiecznie schowana pod stertami innych spraw...

Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. A następnego dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować. Myślisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz o niej na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz się do niej i stajesz się całkowicie zależny. Wtedy myślisz o niej trzy godziny, a zapominasz na dwie minuty. Gdy nie ma jej w pobliżu - czujesz to samo co narkomani, kiedy nie mogą zdobyć narkotyku. Oni kradną i poniżają się, by za wszelką cenę dostać to, czego tak bardzo im brak. A Ty jesteś gotów na wszystko, by zdobyć miłość.


Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Miłość może nas pogrążyć w ogniu piekieł, albo zabrać do bram raju - ale zawsze gdzieś nas prowadzi. I czas się z tym pogodzić, albowiem jest ona treścią naszego istnienia. Miłości trzeba szukać wszędzie, nawet za cenę długich godzin, dni, tygodni smutku i rozczarowań. Bowiem kiedy wyruszymy na poszukiwanie miłości - ona zawsze wyjdzie nam na przeciw. I nas wybawi.

Miłego wieczoru!
dobranoc.

8 komentarzy:

 1. Bardzo ładnie napisane :)

  U mnie do wygrania 30$ na zakupy w sklepie ;d

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny tekst! ;D
  śliczne foto :)

  OdpowiedzUsuń
 3. tesc by coelho, o ile dobrze pamietam?:P

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie napisane, ale trzeba pamiętać, że miłość sama do nas przyjdzie w odpowiednim czasie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. jakie śliczne zdjęcie!
  i piękna notka na piękny temat ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama prawda co do tekstu, śliczne masz oczy i wgl śliczna jesteś :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wyglądasz prześlicznie.

  OdpowiedzUsuń